Vyhledávání Menu

Hutka, Filipová a Dyk zazpívají pro Nepál


Římskokatolická farnost Matky Boží před Týnem pořádá 23. června 2015 od 19.00 hodin ve spolupráci s cestovní kanceláří Livingstone benefiční koncert duchovní hudby pro Nepál. Účinkují Jaroslav Hutka, Dan Hůlka, Lenny Filipová, Viktor Dyk a Michal Skořepa.


41874


Spolu s těmito známými jmény se představí také pěvecký sbor školy Richarda Montgomeryho, USA, dirigent: Ronald P. Frezzo, hudební doprovod: Camille Anselmo Frezzo. Koncert má pomoci shromáždit finanční pomoc. Vstupné 200,- Kč bude v plné výši věnováno na pomoc obětem.

K zemětřesení v Nepálu došlo 25. dubna 2015 s epicentrem přibližně 77 km od hlavního města Káthmándú. Počet obětí překročil v Nepálu 8 tisíc lidí, ale o život přišli také lidé v Indii, Číně a Bangladéši. Zemětřesení také spustilo rozsáhlou lavinu pod Mount Everestem, ve které zahynulo nejméně 19 osob. Při zemětřesení bylo poškozeno nebo zničeno mnoho památek v Údolí Káthmándú zapsaného do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Mnoho lidí přišlo o střechu nad hlavou či o své živobytí. (www.tyn.cz)

Aleš Pištora 18. 06. 2015