Vyhledávání Menu

Informace o postupu rekonstrukce na Svaté Hoře

43716

V těchto dnech probíhá v celém areálu Svaté Hory restaurátorský a stavebně historický průzkum. 

Basilika je v současnosti připravena pro další stavební práce dle projektové dokumentace. V průběhu tohoto týdne proběhla úspěšná zkouška navržených světel. Za krátko bude též snesena část stávající střešní krytiny. V ambitech je současně přistoupeno v souladu s projektovou dokumentací k čištění omítky od nátěrů a nánosů z vnější strany ambitů. Z ambitů je nadále snášena stará střešní krytina a je opravován krov.

V lehkém předstihu probíhá mykologický průzkum.

V budově proboštství stále probíhá záchranný archeologický výzkum a restaurátorské průzkumy. Během příštích dnů očekáváme ukončení restaurátorských průzkumů v převážné části proboštství a dohodu na koncepcí ochrany. V suterénu proboštství stále probíhá záchranný archeologický výzkum s cílem zmapovat všechny potenciálně hodnotné části stavby.

Náměstí je v současnosti nejvíce veřejnosti viditelné stavební dílo. Probíhá odborná demontáž kyklopského zdiva, schodů, zábradlí a velké části dlažby. Tyto rozebrané části, které budou opět použity, jsou chráněny a uloženy na vyhrazených místech stavby.

Zanedlouho započne obnova Svatohorských schodů.


Fotogalerie o postupu rekonstrukce na Svaté Hoře

 

43719

Anna Pincová 17. 07. 2015