Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Internetová televize na Svaté Hoře

Prostřednictvím „internetové televize" můžete být spojeni se Svatou Horou již při mši svaté na Zelený čtvrtek v 17 hodin, při velkopátečních obřadech v 17 hodin, o velikonoční vigilii ve 21 hodin, které rovněž bude živě přenášet Radio Proglas, či kdykoli jindy.

Internetovou televizi spustíte kliknutím na odkaz „INTERNETOVÁ TELEVIZE“ v levém pruhu odkazů na webových stránkách poutního místa Svatá Hora: http://www.svata-hora.cz. Televize by se měla spustit buď přímo po otevření příslušného okna, a pokud ne, tak kliknutím do místa, kde by měl být obraz. Po několika vteřinách by se měl objevit obraz a zapnout zvuk. Obraz z presbytáře je přenášen nepřetržitě (při nedostatečném osvětlení černobíle), zvuk pouze tehdy, když je zapnuto ozvučení kostela, tedy při bohoslužbách. Zpoždění zvuku a obrazu oproti skutečnosti je cca 5 vteřin, což je způsobeno tím, že se obraz i zvuk ukládá do paměti pro případ výpadku internetového spojení.

Nová funkce byla instalována především kvůli nemocným lidem a těm, kteří jsou od Svaté Hory daleko, aby mohli být alespoň takto se Svatou Horou spojeni, zvláště pak při slavení bohoslužeb.

Jakékoli připomínky ohledně „internetové televize" zasílejte na e-mailovou adresu basilica@svata-hora.cz. Pomůžete tímto vylepšit přenos zvuku a obrazu ze svatohorské baziliky.

Zdroj: www.svata-hora.cz

--> Velikonoce 2008 na Svaté Hoře

--> Pravidelné bohoslužby na Svaté Hoře


 

19. 03. 2008