Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Jindřišská věž oslaví 10 let od znovuotevření

Bude představen model Jindřišské věže, do kterého se budou vkládat pamětní listy. Návštěvníci se mohou těšit na pojízdnou zvonohru, vystoupení dětského pěveckého souboru z Třeště. Zpívat bude Bedřich Ludvík a v průběhu koncertu promluví Petr Rudolf Manoušek – tvůrce největší pojízdné zvonohry a jediné zvonkohry o deseti zvonech pro vnitřní poslech v krovu Jindřišské věže. Oslavu bude doprovázet „skotský dudák“. Zároveň bude slavnostně otevřen již tradiční 5. ročník Třešťských betlémů. Pro všechny je připraven malý dárek. Pro veřejnost je v tento den věž otevřena od 15.00 hodin.

Společnost Jindřišská věž, s.r.o. si pronajala Jindřišskou věž na dobu 44 let od Arcibiskupství pražského, celou ji zrekonstruovala a v roce 2002 uvedla znovu do provozu. Původní dřevěná zvonice zde stála již od roku 1475, kamenná pak od roku 1599. Zvonice byla za dobu své existence postupně osazena deseti zvony. Z nich se dochoval pouze zvon Marie z roku 1518, který je desátým nestarším zvonem v Praze.

V nejvyšším patře Jindřišské věže je vyhlídka na Prahu. Toto patro tvoří původní dřevěný krov z roku 1879. Dále je možno navštívit Muzeum pražských věží a novou expozici o historii, vestavbě a kulturním dění ve věži Jindřišské. Místní galerie nabízí v průběhu roku mnoho zajímavých výstav. Za celé desetiletí navštívilo Jindřiškou věž víc jak půl milionů lidí. (www.jindrisskavez.cz)

10. 12. 2012