Vyhledávání Menu

K ohlasům na rozhovor kardinála Duky pro Radiožurnál

Na pražské arcibiskupství přichází v těchto dnech množství dopisů na podporu razantního vystoupení pražského arcibiskupa kardinála Dominika Duky OP v Radiožurnálu během pondělního vysílání 21. října 2013.

Posluchači, kteří vyslechli rozhovor kardinála Duky poskytnutý Radiožurnálu po jeho schůzce s premiérem Rusnokem, píší, že kardinál Duka vyslovil také jejich obavy o vyváženost veřejnoprávních médií. Shodují se v tom, že kardinál Duka evidentně k podpoře žádné strany nevyzýval. Jen varoval před návratem nedemokratických sil. „Kardinál Duka,“ píše se v jednom z dopisů, „neudělal nic jiného, než že připomněl temnou dobu naší historie, která byla odsouzena i formou zákona“.

Na pražské arcibiskupství jsou doručovány samozřejmě také negativní reakce. Ty se však dotýkají spíše tématu majetkového narovnání obecně nebo emocí, které rozhovor provázely, a nikoli samotné otázky svobody slova a pravidel Českého rozhlasu.

Z dopisů posluchačů Českého rozhlasu je Arcibiskupství pražskému známo, že byly odeslány stížnosti na Radu Českého rozhlasu, která se touto věcí bude zabývat. Pražské arcibiskupství samo žádný podnět dávat nebude. Jedná se totiž o obecnou otázku, jak udržet ve veřejnoprávních médiích prostor pro skutečně svobodnou diskuzi. 

Aleš Pištora

 

 

24. 10. 2013