Vyhledávání Menu

Kam jsme došli 25 let po komunismu?

Ve čtvrtek 23. října 2014 od 17.30 hodin se v Americkém centru v Praze (Tržiště 13) koná 25. konference cyklu Člověk a média na téma „25 let po komunismu – kam jsme došli“. Na otázku, zda máme svobodná a nezávislá média, se pokusí odpovědět Radko Kubičko, Hana Marvanová a Ondřej Kundra.

Kdo dnes ovládá česká média? Proč si je jejich vlastnící pořídili? Dokážou si novináři udržet svou nezávislost? Nevystřídala cenzuru autocenzura? O těchto a řadě dalších otázek bude možné diskutovat s hosty podvečera moderátorem Českého rozhlasu Plus Radkem Kubičkem, právničkou a političkou Hanou Marvanovou a redaktorem časopisu Respekt Ondřejem Kundrou.

„Po letech relativního klidu zažívají zejména tištěná média doslova zemětřesení, jejich vlastnictví se koncentruje do rukou lidí s velkými obchodními a politickými ambicemi. Chceme si popovídat o možných příčinách i důsledcích…“ říká jeden z organizátorů a moderátor David Smoljak.

Konference Člověk a média se konají od roku 2002 dvakrát ročně. Pořádá je Hnutí fokoláre v České republice, ve spolupráci s občanským sdružením Pontes z.s, nadací Konrad Adenauer Stiftung, Nadačním fondem Josefa Luxe a Americkým centrem (od roku 2012) za finanční podpory firmy Dell ČR a fondů EU. Více na www.clovekamedia.cz. (Irena Sargánková)

Aleš Pištora 21. 10. 2014