Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Kampaň Den Charity pokračuje

Den Charity je připomínán v souvislosti se svátkem sv. Vincence z Paula (27. září), patrona charitních zařízení. Při této příležitosti již proběhly na čtyřech desítkách míst v celé České republice koncem září a začátkem října dny otevřených dveří, koncerty, výstavy, divadelní představení a soutěže. V nejbližších dnech se v rámci Dne Charity uskuteční další akce:

Terezín - v sobotu 4. října od 10:00 do 12:30 budou v kostele Vzkříšení Páně v Terezíně v rámci Josefínských slavností Města Terezín prezentovány projekty Diecézní charity Litoměřice.

Bohušovice nad Ohří - v neděli 5. října od 17:00 v kostele sv. Prokopa a Mikuláše vystoupí gospelová skupina Geshem.

České Budějovice - v pondělí 6. října od 10:00 do 15:00 se koná den otevřených dveří v Poradně Eva pro ženy a dívky v nouzi, v Poradně pro uprchlíky a migranty a v kanceláři projektu Adopce na dálku (Kanovnická 16), v Dobrovolnickém centru (Kanovnická 11) a Multikulturním centru (Lannova 2). V 15:00 budou slavnostně požehnány prostory Dobrovolnického centra a intervenčního centra pro osoby ohrožené domácím násilím. Od 15:15 zde následuje hudební vystoupení klientů CSS Empatie a v 15:30 videoprojekce.

Praha - ve čtvrtek 9. října od 14 do 18 hodin v Domě Gloria (Renoirova 7, Praha 5 - Hlubočepy) bude možné zhlédnout výstavu fotografií Lubomíra Kotka Život s Charitou. Tři desítky barevných snímků dokumentují život v charitních zařízeních, která v letech 2005-2008 finančně podpořila Nadace České spořitelny.

Roudnice nad Labem - ve čtvrtek 16. 10. se uskuteční Den otevřených dveří. Během celého dne bude možnost prohlédnout si zařízení v Riegrově ul. 652 - Azylový dům pro ženy a matky s dětmi, pečovatelská služba; a na tř. T. G. Masaryka 1492 - Azylový dům pro muže, ženy a matky s dětmi, Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež. Na Karlově náměstí v Roudnici bude také od 15:00 probíhat doprovodný program.

Most - v pondělí 6. 10. se koná den otevřených dveří v Nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež Sovička a Centru pro sociální poradenství
- v pátek 17. 10. prezentace činnosti Oblastní charity Most v nově otevřeném nákupním středisku Centrál
- společná prezentace s dalšími neziskovými organizacemi v prostorách Magistrátu města Mostu. Výstava potrvá do konce října.

Při příležitosti Dne Charity (25. 9. 2008) obdrželo z rukou biskupa Karla Herbsta pět pracovnic Cenu Charity za mimořádné charitní dílo. Tato cena byla letos udělena vůbec poprvé. „Jejím smyslem je poděkování těmto ženám, povzbuzení pro jejich další práci a příklad pro ostatní,“ řekl při předávání ředitel Charity ČR Oldřich Haičman.

Podrobný program akcí Dne Charity naleznete na stránkách www.charita.cz

(aj)

03. 10. 2008