Vyhledávání Menu

Kanonizace Jan XXIII. a Jana Pavla II.

V neděli 27. dubna 2014 v 10.00 hodin bude na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu slavena mše svatá se svatořečením papežů Jana XXIII. a Jana Pavla II. Události se zúčastní také čeští a moravští poutníci včetně kardinála Dominika Duky OP a kardinála Miloslava Vlka.

Z České republiky se svatořečení zúčastní desítky farností a stovky samostatných poutníků. Kanonizační mši bude možné sledovat také přes televizní obrazovky. Přímý přenos událostí odvysílá 27. dubna Televize Noe i Česká televize na kanálu ČT2.

V pondělí 28. dubna bude kardinál Dominik Duka OP od 17.00 hodin sloužit mši svatou ve své titulární bazilice, v kostele sv. Marcellina a Pietra. Spolu s ním budou koncelebrovat kardinál Miloslav Vlk, arcibiskup Jan Graugner, biskup Jan Vokál a další.

Velká skupina poutníků bude slavit bohoslužbu pod širým nebem v sobotu 26. dubna 2014 na slavníkovském Hradišti v Libici nad Cidlinou. Právě toto místo, kde se připomíná narození sv. Vojtěcha a Radima, požehnal papež Jan Pavel II. z helikoptéry přesně o sedmnáct let dříve během letu do Hradce Králové. Bohoslužbu zde bude slavit pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka, olomoucký arcibiskup Jan Graubner a hrálovéhradecký biskup Jan Vokál. (Ondřej Mléčka)

Aleš Pištora 25. 04. 2014