Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Kardinál Beran v Poslanecké sněmovně

Výstava, která byla poprvé představena v prostorách Katolické teologické fakulty UK při odhalování pomníku kardinála Berana v roce 2009, se pod záštitou předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Miroslavy Němcové dostává při příležitosti 100. výročí kněžského svěcení a římské primice kardinála Berana také na půdu českého parlamentu. Putovní výstava se z parlamentu přesune do Velehradu a také dalších českých diecézí. Italská verze výstavy o kardinálu Beranovi bude slavnostně zahájena předsedkyní Němcovou tento rok v Římě.

Deset panelů instalovaných v kuloárech Poslanecké sněmovny přibližuje slovem a obrazem životní pouť kardinála Josefa Berana. Život této významné osobnosti 20. století je zachycen na unikátních dobových fotografiích, které jsou k vidění na výstavě a také v nedávno publikované knize Stanislavy Vodičkové „Uzavírám vás do svého srdce“. Knihu vydalo nakladatelstvím CDK v koedici s Ústavem pro studium totalitních režimů.

Vernisáže výstavy se kromě pražského arcibiskupa zúčastní také kardinál Miloslav Vlk, papežský nuncius Diego Causero, který během vernisáže promluví o působení kardinála Berana v Římě, Pavel Vošalík, velvyslanec České republiky při Svatém stolci a další významné osobnosti politického a kulturního života. (Aleš Pištora)

28. 01. 2011