Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Kardinál Coppa se vrací do Prahy

Titulární arcibiskup sertský kardinál Giovanni Coppa přijel na návštěvu České republiky mimo jiné proto, aby si připomněl své dlouholeté působení v naší zemi a setkal se s věřícími. Významným pro něj bude setkání s přáteli v pražské katedrále.

Českou republiku navštěvoval Giovanni Coppa poměrně často i poté, co již nebyl apoštolským nunciem. V roce 2007 se např. účastnil oslav 10. výročí návštěvy papeže Jana Pavla II. v Hradci Králové. V roce 2005 se na Svaté Hoře v rámci pouti při příležitosti oslav 100. výročí povýšení Svaté Hory na baziliku setkal s apoštolským nunciem v SRN Erwinem Josefem Enderem (bývalým nunciem v ČR) a současným apoštolským nunciem v ČR Diego Causerem.

Arcibiskup Coppa, který se stal nedávno kardinálem, působil od roku 1990 jako apoštolský nuncius v České a Slovenské federativní republice (od roku 1994 pouze v ČR). V roce 2001 jej vystřídal biskup Erwin Josef Ender. V roce 2004 byl apoštolským nunciem v České republice jmenován Diego Causero.

Kardinál Coppa letos při mši na Velehradě řekl, že překypuje radostí, že může být opět v České republice, kde, jak říká, zanechal polovinu svého srdce. Jeho působení v ČR ocenila nejen církev, ale i celá společnost. V roce 2001 obdržel Čestnou medaili Akademie věd České republiky "De scientia et humanitate optime meritis" jako ocenění vědeckých výsledků v oboru latinské patristiky. (ap)

08. 07. 2008