Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Kardinál Duka míří do Rio de Janiera

Na místě je již větší část ze stopadesátičlenné české výpravy mířící na setkání mládeže v Riu. Nechybí ani českobudějovický světící biskup Pavel Posád, který je předsedou Rady pro mládež České biskupské konference. V plném proudu je i příprava české účasti přímo na Světovém dni v samotném Riu. Přípravná skupina připravuje také českou mši svatou v kapli pod slavnou sochou Krista nad Riem a pouť české výpravy do Aparecidy v pondělí 29. července. Nedělní bohoslužbu 28. července na Campus Fideí Quarantiba bude živě přenášet Česká televize na programu ČT 2. Začátek je v 15.00 hodin.

První poutníci, kteří dorazili do Barra do Pirai již v sobotu 13. července večer, byli nejprve hosty farnosti Ipiabas na předměstí města, kde se poprvé setkali i s místním biskupem Frenciscem Biasinem. Během víkendu a pondělí 15. Července postupně přijely další skupiny mladých účastníků z různých částí České republiky. Od úterý 16. do neděle 21. července je v jednotlivých farnostech připraven bohatý program. Jedná se o chvíle modlitby, kultury, oddychu, ale také setkání v hostitelských rodinách. Nechybí ani setkání s dalšími mladými poutníky, kteří na setkání mládeže přiletěli z Německa a Francie. V pondělí 22. července 2013 se již čeští účastníci Světového dne mládeže vydají autobusy přímo do Rio de Janiera, kde jsou v podvečer očekáváni rodinami z farnosti Neposkvrněného početí ve čtvrti  Recreio Bandeirantes a zúčastní se úvodní večerní mše na pláži Copacabana.

Světové dny mládeže pořádá papežská Rada pro laiky spolu s hostitelskou zemí. Setkání mají původ v iniciativě papeže Jana Pavla II. Každá Světový den mládeže má svoje logo, hymnu a motto z Bible, které vybírá papež. Mottem letošního setkání, které zvolil ještě papež Benedikt XVI. je citát: „Jděte, získejte za učedníky všechny národy“ (srov. Mt 28, 19).  Podle papeže se jedná o velkou misijní výzvu, kterou Kristus zanechal celé církvi a která zůstává aktuální i dnes po dvou tisících létech. (Aleš Pištora)

17. 07. 2013