Vyhledávání Menu

Kardinál Duka na derby Sparta – Slavia

Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP se na hlavním stadionu AC Sparta v Praze na Letné zúčastní 11. dubna 2015 od 19.00 hodin utkání mezi celky AC Sparta Praha a SK Slavia Praha. Oběma týmům na začátku zápasu požehná.

Není to poprvé, co pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP zavítá na nějaké fotbalové utkání. „Na několika zápasech jsem už v životě byl. V Hradci jsem dokonce jednou provedl slavnostní výkop. Jinak mi ale moc času na sledování sportu nezbývá,“ svěřil se nedávno Katolickému týdeníku kardinál Duka, tělem i duší intelektuál.

Kardinál Duka byl zároveň šéftrenérem mládeže AC Sparta Praha Miroslavem Kriegem pozván do tréninkového centra mládeže na Strahov. Jak nedávno vysvětlit Katolickému týdeníku, rád by si na tuto návštěvu našel čas. „Fotbal, podobně jako i jiné hry, je vážná věc a také se jimi proto zabývalo mnoho významných myslitelů. Vztah svobody a pravidel hry, fair play a soudržnost sportovního společenství… To vše jsou věci, které mají mnoho společného s hodnotami křesťanství,“ zamýšlí se nad fotbalem kardinál Duka. Více na www.sparta.cz. (Aleš Pištora)

Aleš Pištora 09. 04. 2015