Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Kardinál Duka na návštěvě Peru

V doprovodu bývalého velvyslance České republiky v Peru a Bolívii dr. Jana Kopeckého pobývá v těchto dnech pražský arcibiskup na pozvání dominikánské univerzity San Martin de Porres a Instituto de Estudios Social Cristianos v Peru. Cílem vůbec první cesty pražského arcibiskupa do Peru je přednáška na půdě univerzity pojmenované po prvním peruánském světci černé pleti Martinu de Porres. Téma přednášky zní: „Rozvoj svobody a demokracie“.

Na půdě diplomatické akademie peruánského ministerstva zahraničních věcí se pražský arcibiskup zúčastní kulatého stolu o Václavu Havlovi. Kardinála Duku dále čeká setkání s arcibiskupem z Limy kardinálem Juanem Luisem Ciprianim Thornem a předsedou peruánské biskupské konference Salvadorem Josém Miguelem Piñeiro Garcíou Calderónem.

Pražský arcibiskup rovněž na předměstí Limy odhalí pamětní desku bývalému prezidentovi Václavu Havlovi, setká se s představeným místní provincie řádu dominikánů a navštíví lokalitu Cuzco, která byla v předkolumbovských dobách centrem incké říše. Na ruinách inckých chrámů byly po španělské invazi postupně budovány katolické chrámy a kromě jiných také kostel Santo Domingo. (Aleš Pištora)

06. 11. 2012