Vyhledávání Menu

Kardinál Duka navštíví Brusel

Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP se 23. až 25. ledna 2015 při oficiální a pastorační návštěvě Bruselu setká s krajany a poslanci Evropského parlamentu. V neděli 25. ledna bude v bruselské bazilice Sacré-Coeur sloužit pro české a slovenské krajany mši svatou.

Nejdůležitější body programu pana kardinála Duky v Bruselu se odehrají v pátek 23. ledna. Bude to především jeho návštěva Evropského parlamentu, kterým ho provede poslanec Tomáš Zdechovský a zároveň odpolední beseda pro české a slovenské krajany, která se odehraje v Pražském domě od 18.00 hodin. Zúčastní se jí zejména pracovníci evropských institucí, ale také další Češi a Slováci žijící v Belgii.

Pan kardinál se po své návštěvě v Evropském parlamentu taktéž setká s velvyslancem České republiky v Belgii panem Jaroslavem Kurfürstem a velvyslancem České republiky při Evropské unii panem Martinem Povějšilem při společném obědě organizovaném panem poslancem Zdechovským. Kromě jiného kardinál Duka navštíví také místní bratry dominikány.

Od roku 2005 působí v Bruselu Slovenská katolická misie. Současným správcem je otec Jaroslav Hanzlík. Čeští a slovenští věřící se každou neděli scházejí v „česko-slovenském“ kostele Sacré-Coeur, který se nachází blízko hlavní budovy Evropské komise a také nedaleko budovy Evropského parlamentu. Vedle pastorační práce vyvíjí misie také aktivitu v oblasti kulturních a společenských potřeb. (Aleš Pištora)

Aleš Pištora 22. 01. 2015