Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Kardinál Duka navštíví Hradec Králové

Pedagogická fakulta Univerzity Hradec Králové pořádá 28. března 2012 od 14.00 hodin v aule Objektu společné výuky UHK přednášku prof. Petra Piťhy na téma „Vzdělávání, vzdělání a vzdělanost. Základní teze“. Při této příležitosti proběhne také slavnostní akt udělení čestné vědecké hodnosti doctor honoris causa pedagogických věd a Zlaté medaile UHK prof. Piťhovi. Přednášku si vyslechne také pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka.

V odpoledních hodinách si kardinál Duka spolu s primátorem města Hradec Králové prohlédne zrekonstruované terasy. Navštíví rovněž nově rekonstruovaný dům U Špuláků na hradeckém Velkém náměstí. V prostorách této významné historické památky města, se kardinál Duka sejde s laureáty Ceny dr. Františka Ulricha. V 18.00 hodin potom předá tuto cenu budoucímu laureátovi za rok 2012.

Město Hradec Králové na základě návrhů občanů a institucí tradičně již od roku 1993 udílí výroční ceny osobnostem žijícím a působícím v krajském městě. Kromě jiných je to také cena dr. Františka Ulricha, kterou může být oceněna osobnost za celoživotní dílo kulturního, vědeckého, sportovního nebo společenského významu, které má významný přínos pro město Hradec Králové a přispělo k jeho mimořádné propagaci nejen v České republice, ale i v zahraničí. Mezi laureáty ceny kromě samotného kardinála Duky, mezi ně patří sochař Vladimír Preclík, houslař Vladimír Pilař, operní pěvkyně Soňa Červená, básník Viktor Fischl, lékař Jaroslav Procházka či místopředseda Konfederace politických vězňů Zdeněk Kovařík. Více na www.hradeckralove.org. (Aleš Pištora)

22. 03. 2012