Vyhledávání Menu

Kardinál Duka navštíví Poznaň

Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP bude 29. června 2015 jako hlavní celebrant a kazatel sloužit poutní mši svatou v katedrále sv. Petra a Pavla v Poznani. Setká se rovněž s poznaňským arcibiskupem Stanisławem Gądeckim a s Hannou Suchockou a Jackem Baluchem bude diskutovat o sekularizaci české společnosti.

43286

Rozprava o sekularizaci v české společnosti se bude konat 28. června od 18.00 hodin v poznaňském Collegiu Da Vinci, což je moderní typ univerzity navazující na školu humanitních studií a žurnalistiky. Pražský arcibiskup bude diskutovat s prof. Hannou Suchockou, prof. Jackem Baluchem a Tomaszem Dostatnim OP. Při této příležitosti bude také představen polský překlad knihy rozhovorů Dominika Duky, dominikánského kněze Tomasze Dostatniho a redaktora Katolického týdeníku Jaroslava Šubrta s názvem „Tradice, která je výzvou“, jež se věnuje smyslu tradice a jejímu vztahu k dnešním otázkám.

V pondělí 29. června na svátek svatých Petra a Pavla bude kardinál Duka od 10.00 hodin sloužit mši svatou v poznaňské katedrále sv. Petra a Pavla na Tumském ostrově, která je nejstarší polskou katedrálou. Byla mnohokrát přestavována a po 2. světové válce byla obnovena v převládajícím gotickém slohu. Poznaň je sídlem prvního polského biskupství, nyní Poznaňského arcibiskupství.

Aleš Pištora 24. 06. 2015