Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Kardinál Duka navštíví znojemské vinobraní

V sobotu dopoledne se kardinál Duka setká také starostou Znojma Vlastimilem Gabrhelem. Slavnostní děkovnou bohoslužbu za úrodu s uctěním sošky Panny Marie Chlebové bude pražský arcibiskup celebrovat v kostele sv. Mikuláše na Mikulášském náměstí od 12.00 hodin. Ve 14.00 hodin v jeho programu následuje pozdravení a přání obyvatelům Znojma a návštěvníkům vinobraní. Pan kardinál bude nejen hovořit z tribuny, ale promluví také s běžnými návštěvníky vinobraní. V 16.00 hodin začíná beseda v kostele Nalezení Sv. Kříže.

Po celou dobu vinobraní, které trvá od pátku 14. září do soboty 15. září, bude otevřen kostel sv. Mikuláše, kde bude probíhat duchovní a kulturní program. V pátek se budou moci nejen věřící účastnit od 23.30 hodin večerní modlitby a svátostného požehnání. V sobotu potom od 17.00 hodin například svátečního duchovního koncertu. Představí se Znojemský komorní orchestr a sólisté, pěvecké sdružení V. Novák a Chrámový sbor sv. Kříže.

Znojemské historické vinobraní 2012 je dalším ročníkem tradičních historických vinobraní konaných v královském městě Znojmě. Jde o propojení ústřední slavnosti vinařského roku, historie města Znojma, jeho starobylé památkové zóny s četnými skvosty středověké architektury a kulturního vyžití všeho druhu, včetně vystoupení moderních hudebních hvězd. Tradičně hostí více než 80 tisíc návštěvníků. V roce 2012 bude probíhat ve dnech 14. a 15. září. Více na www.znojemskevinobrani.cz. (Aleš Pištora, www.farnostznojmo.cz)

12. 09. 2012