Vyhledávání Menu

KARDINÁL DUKA SE ZÚČASTNÍ ODHALENÍ POMNÍKU DR. MILADY HORÁKOVÉ


Na tak zvaném Pětikostelním náměstí, tedy v parčíku na konci Sněmovní ulice na malé Straně bude v pondělí 16. listopadu 2015 odhalen pomník dr. Milady Horákové. Slavnostního aktu se kromě ministra kultury Daniela Hermana a Jany Kánské, dcery Milady Horákové zúčastní v 15.00 hodin také pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP.


49619


Organizátoři zvou na akci jménem Martina Jana Stránského a Nadačního fondu Stránský širokou veřejnost, která bude mít možnost v rámci oslav 17. listopadu již o den dříve uctít památku ženy s příkladnou morální silou, národní hrdostí a odvahou. Autorem pomníku dr. Milady Horákové je ak. sochař Josef Faltus, jehož dílo zvítězilo v architektonicko-výtvarné Soutěži o návrh pomníku dr. Milady Horákové v loňském roce.

Za to, že Česká republika získá nový pomník Milady Horákové, vděčí Nadační fond Stránský zejména všem lidem, kteří již přispěli nebo se ještě rozhodnou přispět na speciální transparentní konto 8123455001/5500. Zhruba polovinu z více než 170 000 Kč, které se nyní na tomto kontě nacházejí, poskytli krajané žijící mimo ČR. (Aleš Pištora)

Aleš Pištora 13. 11. 2015