Vyhledávání Menu

Kardinál Duka odsoudil útok v kostele v severní Francii


Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP odsoudil útok v kostele Saint-Étienne du Rouvray jižně od města Rouen, který se odehrál 26. července 2016. “Modlím se za věřící z ranní bohoslužby, za jejich život a zdraví,“ řekl kardinál Duka.


65515

Foto: Hana Brožková


„Jednáním útočníků ze Saint-Etienne-du-Rouvray se stáváme svědky nebezpečného precedentu. Kostel, natož pak bohoslužba nikdy nebyla a není místem pro demonstraci, aktivismus, ani jiné násilné prosazování své vůle. Je to místo setkání s Pánem, odkazem víry našich otců a místem slavení eucharistie. Odsuzuji jednání útočníků ze Saint-Etienne-du-Rouvray a modlím se za věřící z ranní bohoslužby, za jejich život a zdraví,“ vyjádřil svou účast kardinál Duka.

Útok odsoudil také papež František. Podle vatikánského mluvčího Federica Lombardiho je událostí zděšen a odsuzuje všechny formy nenávisti. „Jsme mimořádně šokováni, protože se toto hrozné násilí stalo v kostele, kde je hlásána boží láska,“ uvedl Lombardi.

Dvojice útočníků ozbrojených noži vzala dnes dopoledne v kostele v Saint-Étienne du Rouvray jižně od města Rouen pět rukojmí - kněze, dvě řeholnice a dva další věřící. Kněz byl zabit a řeholnice vážně zraněna. Útočníky policie zastřelila. (Aleš Pištora)

Aleš Pištora 26. 07. 2016