Vyhledávání Menu

KARDINÁL DUKA PODĚKOVAL ZA TŘÍKRÁLOVOU SBÍRKU


Letošní Tříkrálová sbírka byla opět rekordní, vynesla téměř 96 milionu korun. Je to zhruba o 6,5 milionu korun více než loni. V pražské arcidiecézi se vybralo 5 782 457 korun. Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP děkuje všem, kdo přispěli a kdo se o letošní šíření radostné zvěsti jakkoliv zasloužili.


56394

Foto: Charita ČR

Charita ČR letos evidovala více než 60 tisíc koledníků a dobrovolných pomocníků s tisícovkou pokladniček navíc oproti loňsku, což také znamená, že minimálně dalších tisíc lidí v republice projevilo zájem aktivně pomoci. „Takto se projevuje sobectví, chamtivost a uzavřenost, které jsou nám Čechům prý vlastní,“ ptá se kardinál Duka a hned si odpovídá: „Ne. Vy, iniciátoři a organizátoři sbírky, pořadatelé souvisejících aktivit, koledníci či jejich doprovod i dárci s otevřeným srdcem, jste všichni jasně ukázali, že je to úplně jinak.“ Podle pražského arcibiskupa je to dobrá zpráva o šíření radostné zvěsti, ale i příklad pro ty nejmladší. „Je to velká věc, nad kterou nepřestávám s vděčností žasnout,“ uzavírá kardinál Duka.

Výtěžek sbírky, kterou každoročně pořádá Charita ČR, bude použit na pomoc zejména v regionech, kde byly peníze vykoledovány, dále na projekty v ČR a desetina výnosu pomůže v zahraničí. Sbírka se konala ve dnech 1. až 14. ledna 2016. V pražské arcidiecézi byla zahájena průvodem Tří králů a bohoslužba slova s požehnáním koledníkům v kostele sv. Tomáše na Malé Straně. (Aleš Pištora)

Aleš Pištora 29. 01. 2016