Vyhledávání Menu

Kardinál Duka požehná nové vojenské Bible

Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP požehná ve středu 19. března 2014 ve 14.00 hodin v kostele sv. Jana Nepomuckého na Hradčanech v rámci ekumenické bohoslužby nové vojenské Bible. Jedná se o speciální Bible, které mají vydržet náročnou službu vojáků.

V nedávné polemice se zavádějícím článkem jednoho z deníků hlavní kaplan Armády ČR plukovník Jan Kozler vysvětlit, že vojáci dříve používali běžná vydání Bible. Velmi rychle se však ukázalo, že tato vydání nemohou vydržet náročné podmínky, v nichž vojáci konají svou službu. Proto bylo rozhodnuto, že armáda nechá pro potřebu vojáků vyrobit upravené odolnější výtisky. Pro vazbu například nebylo použito standardní knihařské plátno, ale daleko pevnější plátno používané například k výrobě polních uniforem.

Jediným biblickým textem v české jazykové verzi, který lze oficiálně používat v rámci duchovní služby resortu obrany, je „Český ekumenický překlad“. Tyto překlady Bible vydává Česká biblická společnost. Více na www.kaplani.army.cz. (Aleš Pištora)

Aleš Pištora 18. 03. 2014