Vyhledávání Menu

Kardinál Duka požehná radnici Prahy 6

V pátek 16. ledna 2015 ve 13.00 hodin navštíví pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP Úřad městské části Praha 6. Účelem jeho návštěvy je novoroční setkání s představiteli radnice, kdy zároveň za radnici a obec Praha 6 pronese modlitbu.

„Měl jsem příležitost požehnat již asi desítku radnic, zejména ve městech a obcích východních Čech. Jednalo se buď o novostavby anebo budovy po generální rekonstrukci. Požehnání není nic jiného, než prosba o to, aby věc, která se žehná, sloužila dobře svému účelu. Budu tedy spolu s ostatním prosit o to, aby pracovníci radnice mohli svou práci dělat rádi a aby jejich úřad pomáhal v oblasti samosprávy druhým lidem a tím i celé společnosti,“ řekl kardinál Dominik Duka, arcibiskup pražský a primas český. „Jsem velmi potěšen, že kardinál Dominik Duka přijal naše pozvání. Svoji účast přislíbili i moji předchůdci v čele radnice,“ řekl starosta městské části Praha 6 Ondřej Kolář.

Kardinál Dominik Duka navštíví radnici Prahy 6 poprvé. Na setkání byli pozváni také čtyři bývalí starostové Prahy 6 - Pavel Boček, Pavel Bém, Tomáš Chalupa a Marie Kousalíková, všichni přislíbili svoji účast. Ti všichni se sejdou společně se stávajícím starostou Prahy 6 Ondřejem Kolářem vůbec poprvé v historii. (Adam Halmoši, Aleš Pištora)

Aleš Pištora 15. 01. 2015