Vyhledávání Menu

Kardinál Duka požehná zvon dobrovolných hasičů

Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP požehná 9. dubna 2015 v areálu Základny novomlýnská blízko bývalé vodárenské věže v ulici Nové mlýny v 16.00 hodin nový zvon Sboru dobrovolných hasičů Prahy 1. Kardinál Duka jako bývalý dobrovolný hasič a občan Prahy 1 má k této jednotce osobní vztah.

Před dvěma lety požehnal pražský arcibiskup jednotce dobrovolných hasičů z Prahy 1 hasičský automobil a vlajku. Letos bude žehnat zvon, který si tento teprve pět let starý sbor nedávno pořídil. Zvon dříve vlastnila každá hasičská stanice a vyhlašoval jím poplach. Dnes má funkci symbolickou. Samotného žehnání se kromě pražského arcibiskupa zúčastní také starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký a pražský radní pro kulturu Jan Wolf. Pozvána byla také primátorka Adriana Krnáčová.

Sbor dobrovolných hasičů Praha 1 je velmi mladý, byl založen teprve v roce 2010. Cílem těch, kdo stáli u jeho zrodu, bylo vybudovat silnou komunitu občanů Prahy 1, kteří budou schopni a ochotni nasadit své síly k řešení tak závažných situací, jako byla například povodeň v roce 2002. Mnozí členové jsou bývalí profesionální hasiči či záchranáři. (Aleš Pištora)

Aleš Pištora 07. 04. 2015