Vyhledávání Menu

Kardinál Duka předá kulturní cenu Karla IV.

Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP předá 26. září 2014 v 16.00 hodin v pražském kostele Nanebevzetí Panny Marie a sv. Karla Velikého na Karlově „Kulturní cenu Karla IV.“, kterou každoročně uděluje Kulturní spolek Cáchy-Praha. Cenu získá primátor Cách Marcel Philipp.

Oficiální název ceny „Kulturní Cena Karla IV. Kulturního spolku Cáchy – Praha“ připomíná císaře Karla IV., který svými korunovacemi na českého krále v Praze a na římského krále v Cáchách a svým politickým i kulturním vlivem a činností, jako první obě města navzájem propojil. O výběru kandidáta rozhoduje porota složená ze zástupců města Cáchy a Praha. Prvním nositelem tohoto ocenění se stal kardinál Miloslav Vlk, který tak byl oceněn za své mimořádné zásluhy v prohlubování intelektuálních, kulturních a lidských vztahů mezi městy Cáchy a Praha.

Spolek Kulturverein Aachen–Prag se zaměřuje hlavně na rozvíjení kulturní spolupráce a vzájemných vztahů mezi městy Prahou a Cáchami, snaží se o podporu národního porozumění a prohloubení česko-německých vztahů. V této oblasti úzce a také úspěšně spolupracuje s partnerským Kulturním spolkem Praha–Cáchy/Aachen. Více na www.aachen-prag.de. (Aleš Pištora)

Aleš Pištora 23. 09. 2014