Vyhledávání Menu

Kardinál Duka přijal maďarského tajemníka pro církevní záležitosti


Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP se 7. října 2015 setkal na pražském arcibiskupství se státním tajemníkem pro církevní záležitosti, národní menšiny a civilní záležitosti Maďarska Miklósem Soltészem.

48144

Během přátelské schůzky, které byla spojena s obědem na pražském arcibiskupství, se hovořilo o otázkách spojených se vztahem a spoluprací mezi státem a církvemi jak v České republice, tak v Maďarsku. Konkrétně se maďarský tajemník zajímal o vyrovnání státu a církví u nás, o financování školských zařízení, charit a dalších sociálních projektů.

Jedním z témat schůzky byla také migrační krize. Hovořilo se o možné spolupráci církevních charit v rámci Visegrádské skupiny. Kardinál Duka zmínil, že katolická charita, stejně tak jako diakonie jsou v pomoci uprchlíkům velmi angažovány. Připomněl, že pracovníci brněnské charity pomohli již několikrát v Budapešti díky sbírce od českých občanů. Charita také nedávno poskytla humanitární pomoci do  uprchlického tábora v iráckém Erbilu. Koncem října také spustila specializovaný web. (Aleš Pištora)

Aleš Pištora 07. 10. 2015