Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Kardinál Duka promluví na konferenci o majetkovém vyrovnání

Akce, kterou pořádá místopředsedkyně Senátu A. Palečková, je rozčleněna do čtyř bloků věnovaných jednotlivým oblastem souvisejících s tématem. V každém z nich vystoupí řada zajímavých hostů. Na téma "Církevní restituce jako součást narovnání vztahu státu a církví" pohovoří premiér Petr Nečas, místopředsedkyně Vlády ČR Karolína Peake, kardinál Dominik Duka, předseda Ekumenické rady církví v ČR Joel Ruml a Tomáš Kraus, tajemník Federace židovských obcí v ČR.

"Politický, právní a historický kontext církevních restitucí" nastíní ministryně kultury Alena Hanáková, soudkyně ústavního soudu Ivana Janů, právníci Petr Jäger a Jakub Kříž či pracovnice Ústavu pro studium totalitních režimů Stanislava Vodičková. Odpolední program zahájí blok věnovaný "Dopadu navracení majetku na rozvoj obcí". Vystoupí mj. hejtman Plzeňského kraje Milan Chovanec, předseda Svazu měst a obcí ČR Dan Jiránek, opat Strahovského kláštera Michael Pojezdný nebo starostka Městské části Praha - Slivenec Jana Plamínková.

Čtvrtá část konference bude zaměřena na téma: "Církve a občanská společnost, činnost církví pro veřejnost". Promluví zde např. Pavel Bratinka, náměstek ministra zdravotnictví ČR Vítězslav Vavroušek či prezident Arcidiecézní charity Praha Vojtěch Eliáš. (http://tisk.cirkev.cz)

26. 03. 2012