Vyhledávání Menu

Kardinál Duka se setká s prezidentem Gauckem

Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP se dnes 5. května 2014 odpoledne setká s prezidentem Spolkové republiky Německo Joachimem Gauckem. Spolu s ním a představiteli Ekumenické rady církví v ČR navštíví baziliku sv. Petra a Pavla a Vyšehradský hřbitov.

V roce 2012 měl kardinál Dominik Duka příležitost přivítat prezidenta Gaucka v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha. Během společných chvil tehdy hovořili o situaci církví v naší zemi a jejich postavení ve společnosti. Někdejší evangelický farář se živě zajímal o úspěchy církevního školství u nás, jakož i o úzkou spolupráci křesťanů v tehdejším Československu a NDR. Ta, jak se oba shodli, byla určitým útočištěm pro svobodné studium, teologickou literaturu a v případě katolické církve východoevropských zemí i možností kněžských svěcení.

Joachim Gauck je ve dnech 5. – 7. května 2014 na pozvání prezidenta republiky Miloše Zemana na státní návštěvě České republiky. Kromě jiného položí věnce k památníku v Emauzích a na Vyšehradě se setká s představiteli Ekumenické rady církví a pražským arcibiskupem kardinálem Dominikem Dukou OP. Druhý den své návštěvy si prohlédne Malou pevnost Terezín a uctí památku obětí holocaustu. Více na www.hrad.cz. (Aleš Pištora)

Aleš Pištora 05. 05. 2014