Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Kardinál Duka se setkal s velvyslanci zemí Latinské Ameriky

Mimo jiné kardinál Duka připomněl, že v roce 2011 byla v bazilice sv. Petra a Pavla na Vyšehradě instalována soška Panny Marie Třiceti tří, patronka Uruguaye, která jako symbol přátelství obou zemí zůstane již natrvalo v Praze. Dřevěnou sošku z amerického cedru zobrazující neposkvrněné početí Panny Marie přivezla do České republiky tehdy sama uruguayská velvyslankyně Diana Espino de Papantonakis. Ta byla spolu se svým chotěm přítomna setkání.

Rozloučit se přišli nejdéle sloužící velvyslanec José Luis Bernal, který v Praze zastupoval Spojené státy Mexické, a jeho manželka, dále José Manuel Lira, velvyslanec Chilské republiky, André Regli, velvyslanec Švýcarska, a velvyslankyně Filipín Evelyn Austria-García, dále velvyslankyně Lucemburska Michèle Pranchère-Tomassini, velvyslankyně Belgie Françoise Gustin s manželem, velvyslanci Itálie a Španělska, pánové Pasquale D'Avino a Pascual Ignácio Navarro Ríos. Přítomni byli rovněž apoštolský nuncius Mons. Giuseppe Leanza a rada Apoštolské nunciatury Dennis Kuruppassery.

Atmosféra celé akce byla více než srdečná a kardinál Duka, kterého na setkání doprovázeli P. Tomáš Roule a bývalý velvyslanec České republiky v zemích Latinské Ameriky Jan Kopecký s chotí, zdůraznil výbornou spolupráci při pořádání aktivit spolu s pražským arcibiskupstvím. Všem pěti velvyslancům na závěr předal památku na jejich pobyt v Praze. (Jan Kopecký, Aleš Pištora)

02. 07. 2013