Vyhledávání Menu

Kardinál Duka se zúčastní dožínkové poutě na sv. Antonínku

Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP bude v neděli 31. srpna 2014 sloužit od 10.30 hodin děkovnou poutní mši svatou v Blatnici pod svatým Antonínkem. Krojované procesí vyjde, tak jako každý rok, v 9.30 hodin od kostela svatého Ondřeje v Blatnici pod Svatým Antonínkem.

Se společnou modlitbou a zpěvy s hudebním doprovodem vystoupají věřící cestou mezi vinohrady na horu Svatého Antonína, aby poděkovali za letošní úrodu. Od 14.00 hodin se bude v kapli konat adorace a svátostné požehnání, ve 14.30 hodin začíná autorský muzikál Luďka Strašáka Jesus Chris Supermlád v podání ochotnického souboru Spojené farnosti.

Svatý Antonínek je významné poutní místo Moravského Slovácka. Nachází se na kopci mezi obcemi Blatnice pod Svatým Antonínkem a Ostrožská Lhota, nedaleko Uherského Hradiště. Posvátné místo, zasvěcené svatému Antonínu Paduánskému, tvoří Kaple svatého Antonína, v přírodě zasazená křížová cesta a liturgický prostor. Poutní areál naplňují již od roku 1668 každoročně desítky tisíc poutníků, kteří přichází prosit svatého Antonína přímluvce v naléhavých potřebách. (Aleš Pištora, www.antoninek.cz)

Aleš Pištora 26. 08. 2014