Vyhledávání Menu

Kardinál Duka se zúčastní poutě hradecké diecéze

Hlavním celebrantem mše svaté v sobotu 26. dubna 2014 od 10.00 hodin pod širým nebem na Slavníkovském Hradišti u Libice nad Cidlinou bude pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP. Druhá z devíti poutí k 350. výročí královéhradecké diecéze uzavře velikonoční týden.

Už o hodinu dříve, v 9.00, zahájí program modlitba k národním patronům, za diecézi a za dar povolání v kostele sv. Vojtěcha v Libici nad Cidlinou. Ve tři čtvrtě na deset se liturgický průvod s poutníky vydá na Slavníkovské Hradiště. Spolu s pražským arcibiskupem bude koncelebrovat hradecký biskup Jan Vokál, biskup Josef Kajnek a desítky kněží. Liturgii doprovodí sbor z hradecké katedrály pod vedením Josefa Zadiny.

Jde o druhou z devíti poutí diecézní novény k 350. výročí založení hradeckého biskupství a k diecéznímu Roku povolání. Pouť se uskuteční přesně v den 17. výročí návštěvy blahoslaveného Jana Pavla II. v Hradci Králové. Papež tehdy z letadla požehnal právě Libici, místu narození sv. Vojtěcha. Po skončení sobotní pouti někteří z účastníků odletí spolu s kardinálem Dominikem Dukou a biskupem Janem Vokálem do Říma, kde se v neděli zúčastní svatořečení Jana Pavla II. Více na www.bihk.cz/. (Petr Suchomel, Aleš Pištora)

Aleš Pištora 23. 04. 2014