Vyhledávání Menu

Kardinál Duka v orlických farnostech


Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP navštíví 20. května několik farností v Orlických horách a podpoří obnovu tamních kostelů.


82630

Foto: Vít Fikejzl


V 10.00 hodin bude sloužit poutní mši svatou ke cti sv. Jana Nepomuckého v obci Liberk Bělá v okrese Rychnov nad Kněžnou a debatovat s farníky. Ve 14.00 se pak zúčastní májové pobožnosti v kapli Panny Marie v Sedloňově. 

V 16.00 hodin si v Bartošovicích v Orlických horách prohlédne kostel sv. Máří Magdalény s proslulým interiérem, nazývaným „Duše baroka“, zejména díky dvěma pobočním oltářům. Na pravém je vyřezána přemyslovská orlice, v jejímž středu je obraz sv. Václava a okolo něj zobrazení našich zemských patronů. Levý oltář Panny Marie je zasazen v rámu z mystické růže, symbolu čistoty a ctnosti. Okolo středového obrazu jsou medailonky zobrazující příběh Ježíše Krista. Na vybudování kostela se v minulosti podílely rodiny Bubnů z Litic nebo Páryšů ze Žamberka. Jejich potomci se o rekonstrukci i dnes zajímají, stejně jako autoři projektu „Společně po nové cestě“. 

Po prohlídce romantického kostela sv. Jana Nepomuckého na Vrchní Orlici zakončí kardinál Dominik Duka program v poutním kostele Panny Marie Nanebevzaté v Neratově s prosklenou střechou a působivě opraveným interiérem. V obci působí Sdružení Neratov, které navrací život vysídlené obci a pomáhá postiženým i sociálně vyloučeným lidem.

Více informací na  www.ponoveceste.cz a www.neratov.cz 


Stanislav Zeman 19. 05. 2017