Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Kardinál Duka zahájí konferenci o misii a evangelizaci

Konference se koná při příležitosti 50. výročí zahájení 2. vatikánského koncilu a ve spojitosti s 13. řádným biskupským synodem svolaným papežem Benediktem XVI. na téma: Nova evangelizatio ad christianam fidem tradendam. Konference proběhne v budově Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Na konferenci již není možné se přihlásit.

Konference umožní jak teologům, tak dalším účastníkům reflektovat aktuální problematiku evangelizace a misie z hlediska různých teologických disciplín. Konference je příležitost k prohloubení vlastního pohledu víry i k odborné diskusi. Na programu konference je šest hlavních referátů. Většinu referátů přednesou čeští teologové. Jako zahraniční host vystoupí prof. Maria Widl z Erfurtu. Vlastní názory a stručné příspěvky mohou účastníci přednést v rámci tří diskusních skupin, v nichž se bude téma konference probírat z hlediska biblické teologie, systematické teologie a pastorální teologie.

Hlavním organizátorem konference je Česká společnost pro katolickou teologii. Tato organizace, která sdružuje na 40 katolických teologů z České republiky, je součástí Evropské společnosti pro katolickou teologii, která vznikla v roce 1989 jako sdružení katolických teologů z různých evropských zemí. Více na www.cskt.cz. (www.cskt.cz)

17. 09. 2012