Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Kardinál Duka zakončí fórum mládeže ve Žďáru nad Sázavou

Celostátnímu setkání mládeže předchází tzv. Celostátní fórum mládeže, což je diskusní setkání zástupců mladých věřících s českými a moravskými biskupy. Celostátního fóra mládeže se zúčastní asi 100 delegátů ve věku od 18 do 30 let. Jsou to lidé, kteří se aktivně zapojují do práce s mládeží v nejrůznějších iniciativách katolické církve. Zastupují jak práci na úrovni diecézí, tak i mnoho dalších iniciativ pro mládež pod vedením hnutí, řeholí, nových komunit, občanských sdružení a vysokoškolské pastorace.

Důležitými účastníky fór mládeže jsou biskupové. Přicházejí s mladými lidmi rozmlouvat. Těžištěm fóra jsou rozhovory mladých lidí ve skupinkách na vybraná témata, která se úzce dotýkají církve, společnosti a i jich samotných, a rozhovory s biskupy. Pléna slouží k shrnutí pohledů mládeže a biskupů. Závěry fóra jsou především inspirací pro biskupy. Dále také poslouží všem, kteří se podílí na pastoraci, zvláště pak na pastoraci mládeže.

IV. Celostátního fóra mládeže se ve Žďáru nad Sázavou zúčastní také biskup Karel Herbst. Nedělní mši svatou bude vysílat rádio Proglas v přímém přenosu. (Jan Balík, Aleš Pištora)

23. 02. 2012