Vyhledávání Menu

Kardinál Duka zavítá do Zvole


Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP bude v neděli 18. září 2016 při příležitosti výročí posvěcení sloužit mši svatou v kostele sv. Markéty ve Zvoli u Prahy. Ještě před samotnou mší požehná kříž nedaleko kostela. Kříž na tom místě stál již dříve, ale v době komunismu byl odstraněn. Nedávno ho místní obnovili. Po mši svaté bude následovat setkání s farníky.


69234

Foto: Arcibiskupství pražské


Kostel sv. Markéty ve Zvoli je daleko viditelnou dominantou obce Zvole. Nachází se na ostrohu nad řekou Vltavou, nad Vodním dílem Vrané. Zvole je na území Přírodního parku Střed Čech, východně od obce Vrané nad Vltavou a severozápadně od Jílového u Prahy.

Kostel je postaven na místě staršího gotického kostela, barokně přestavěného a zbořeného roku 1882. Nový kostel byl dokončen v roce 1894. Je novogotický a byl postaven podle návrhu Josefa Mockera. Kostel svaté Markéty je jednolodní, obdélný, s mnohoúhelně ukončeným presbytářem a s věží v západním průčelí. Zařízení je soudobé s přestavbou. Na hlavním oltáři je obraz sv. Markéty od F. Sequense. (Aleš Pištora)

Aleš Pištora 16. 09. 2016