Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Kardinál Duka získá čestný doktorát

Důvodem udělení čestného doktorátu je přínos pražského arcibiskupa kardinála Duky ke vzniku oboru Politologie-latinskoamerická studia na Univerzitě Hradec Králové a za přínos k navázání vědecké spolupráce univerzity s vysokými školami v latinskoamerickém regionu.

Naposledy měl kardinál Duka příležitost tyto vztahy posílit při své návštěvě Peru. Nejdůležitějším momentem celé návštěvy byla přednáška na Fakultě komunikačních věd, turismu a psychologie University San Martin de Porres v Lime, které bylo přítomno mnoho politických, filosofických a vědeckých veličin, jakož i mnoho místních studentů.

Pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP je držitelem řady vyznamenání a uznání. Dne 28. října 2001 byl vyznamenán prezidentem republiky Medailí I. stupně za zásluhy o Českou republiku a 2. června 2003 mu byl udělen ministrem obrany České republiky Záslužný kříž II. stupně a 3. června 2008 ministryní obrany České republiky Záslužný kříž I. stupně. Dne 20. června 2007 byl vyznamenán Velkým křížem „Pro Piis Meritis“ Suverénního řádu Maltézských rytířů a 24. ledna letošního roku mu byly uděleny insignie hodnosti Baili téhož řádu. Z rukou velvyslance Francie v České republice převzal 19. září 2012 insignie rytíře Řádu čestné legie. Kardinál Duka je již držitelem čestného doktorátu univerzity ve švýcarském Fribourgu, který získal 15. listopadu 2010. Více na www.uhk.cz. (Aleš Pištora)

06. 02. 2013