Vyhledávání Menu

Kardinál Ravasi zahájí Nádvoří národů

Ve dnech 14. - 16. listopadu 2013 navštíví Českou republiku kardinál Gianfranco Ravasi. Předseda Papežské rady pro kultury přijíždí do Prahy na pozvání kardinála Dominika Duky OP a ministerstva kultury, aby představil knihu „Neznámý Bůh“.

Symbolicky tak zahájí dialog mezi světem víry a nevíry, inspirovaný sv. Pavlem, označovaný jako Nádvoří národů. Myšlenkou podobného dialogu inicioval papež Benedikt XVI. pod dojmem návštěvy ČR v roce 2009.

Program kardinála Ravasiho obsahuje setkání s ministrem zahraničí a kultury, dále pak představení knihy ve čtvrtek v 17.00 v prostorách pražského arcibiskupství a páteční dopolední přednášky v Karolinu Univerzity Karlovy na téma „Dialog o duši Evropy“. Partnery pro diskuzi mu budou prof. Tomáš Halík a prof. Jiří Pešek. Obě akce jsou otevřené pro veřejnost, počet míst v přednáškových sálech je však limitovaný.

Kardinál Ravasi je odborníkem v oblasti biblistiky, působí v komisi pro archeologii a koordinujete papežské akademie. Mezi jeho další aktivity patří právě i příprava Nádvoří národů. (Josef Nerušil)

Aleš Pištora 12. 11. 2013