Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Kardinál Vlk ještě před svým odjezdem přijal místopředsedu Vondru

Alexandr Vondra přišel, aby kardinálu Vlkovi přiblížil přípravy na předsednictví České republiky v Radě EU a položil otázku, čím by k tomuto předsednictví mohly přispět církve u nás. Místopředseda vlády informoval kardinála Vlka také o tom, jak se Česká republika chystá zapojit do projektu k 20. výročí pádu Železné opony.

Pana vicepremiéra doprovodila paní Karolína Kottová, která na úřadu vlády působí jako ředitelka Útvaru místopředsedy vlády pro evropské záležitosti.

O námětech ke spolupráci v době předsednictví ČR v Radě EU diskutovali se členy předsednictva Ekumenické rady církví v České republice Dr. Pavlem Černým, Joelem Rumlem a Josefem Červeňákem také biskupové české a moravské provincie na svém 74. plenárním zasedání, které skončilo 8. října 2008. Dospěli k závěru, že se téma předsednictví například promítne v zaměření již tradičně pořádaných novoročních slavností a ekumenických bohoslužeb. V různých městech bude dále příležitost prezentovat život církví v rámci doprovodných programů ministerských konferencí. (ap, TS ČBK)

09. 10. 2008