Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Kardinál Vlk na obřadech za kardinála Špidlíka v Římě

Pohřební obřady za kardinála Tomáše Špidlíka SJ, diakona kostela sv. Agáty Gótů, budou slaveny v úterý dne 20. dubna 2010 v 11:30 hodin ve vatikánské bazilice svatého Petra v Římě. Mši svatou bude celebrovat kardinál Angelo Sodano, děkan kardinálského kolegia, společně s přítomnými kardinály. V závěru eucharistické bohoslužby k přítomným promluví Svatý otec Benedikt XVI. a povede obřad posledního rozloučení.

Za Českou biskupskou konferenci se obřadů zúčastní kardinál Miloslav Vlk. Ze strany státu Českou republiku budou reprezentovat náměstek ministra zahraničních věcí Hynek Kmoníček, náměstek ministra kultury Jaromír Talíř, velvyslanec ČR při Svatém stolci Pavel Vošalík a ředitel protokolu Kanceláře prezidenta republiky Jindřich Forejt.

Po úterních obřadech v římské bazilice svatého Petra budou tělesné ostatky kardinála Špidlíka převezeny ve středu 21. dubna 2010 ve večerních hodinách do Olomouce, kde budou uloženy v Loretánské kapli v katedrále sv. Václava. Veřejnost bude moci uctít památku zesnulého otce kardinála Tomáše Špidlíka SJ a pomodlit se u jeho rakve každý den od 22. dubna do 29. dubna vždy od 9:00 do 17:00 hodin (mimo pondělí 26. dubna).

Poté bude jeho tělo převezeno na Velehrad, kde v pátek 30. dubna v 16:00 hodin bude poslední rozloučení se zemřelým kardinálem při mši svaté ve velehradské bazilice Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje. Liturgii bude předsedat Mons. Jan Graubner, arcibiskup olomoucký a metropolita moravský, kázat bude Mons. Josef Hrdlička, světící biskup olomoucký.

Převzato z TS ČBK. (Foto: www.mzv.cz)

19. 04. 2010