Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Kardinál Vlk otevře nové knihkupectví sester paulínek

Slavnostní inaugurace bude mít charakter krátké bohoslužby slova. Bude při ní na čestné místo vystaven historický svazek Bible, který knihkupectví zapůjčí konvent řádu bratří menších františkánů působících u kostela Panny Marie Sněžné.

Otevření obnovených prostor proběhne v předvečer svátku Křtu Páně, kterým církev uzavírá dobu vánoční a vstupuje do liturgického mezidobí. Zvoleným termínem zahájení činnosti, kdy liturgie věřícím předkládá začátek Ježíšova veřejného působení, chtějí sestry symbolicky vyjádřit, co je cílem veškeré jejich ediční i knihkupecké aktivity. Posláním sester paulínek na celém světě i všech, kteří pracují  v jejich knižních centrech, je totiž usilovat o to, aby křesťanská knihkupectví byla především centry apoštolátu, prostory, odkud se šíří radostná zvěst evangelia, a místy, kde nejde o obchod a zisk, nýbrž o službu lidské duši.

Zakladatel kongregace Dcer sv. Pavla, blahoslavený Jakub Alberione, totiž často zdůrazňoval: „Knihkupectví je chrámem, knihkupec je kazatelem. Pult je kazatelnou pravdy ... Vy dáváte světu Boha ´vtěleného´ do knih, jako Maria dala světu Boha v lidském těle ...“

Dosavadní knihkupectví v Petrské 9 v Praze 1 tímto ukončilo svou činnost, avšak prostory i nadále zůstávají sídlem Nakladatelství Paulínky. Nová prodejna v areálu kostela Panny Marie Sněžné začne svůj pravidelný provoz v pondělí 12. ledna 2009. Nadále také funguje internetové knihkupectví sester paulínek na adrese www.paulinky.cz.

Dcery sv. Pavla – paulínky jsou řeholní kongregací, která byla založena v Itálii v roce 1915 Jakubem Alberionem. Název této řeholní rodiny vyjadřuje hluboký vztah s apoštolem Pavlem. Od něho čerpá inspiraci pro celý životní styl – spiritualitu i apoštolát. V současné době působí tento řád v 52 státech celého světa. Žije v malých i větších komunitách a podle možností té které země vede knihkupectví, věnuje se nakladatelské činnosti nebo se různými způsoby podílí na apoštolátu prostřednictvím sdělovacích prostředků. (S. Anna Mátiková fsp, ap)

06. 01. 2009