Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Kardinál Vlk otevře polyfunkční dům v Praze - Petrovicích

Po slavnostním přestřižení pásky pražský arcibiskup kardinál Miloslav Vlk přednese svůj pozdrav a budoucím uživatelům domu i všem přítomným požehná. Se svými projevy vystoupí také primátor hl. m. Prahy MUDr. Pavel Bém, náměstek primátora Ing. Pavel Klega a starostka Petrovic JUDr. Olga Hromasová.

Poté bude následovat prohlídka objektu. Kromě bytových a nebytových prostor, ve kterých budou kanceláře úřadu Městské části, Městské policie, veřejná knihovna a internet, se počítá s tím, že bude v domě sídlit také duchovní správce místní farnosti.

Součástí prohlídky bude také zastávka u fragmentů sochy světce, jehož identitu již nelze v torzu zříceném z hřbitovní zdi rozpoznat. Torzo však bude představovat jakési symbolické propojení moderní budovy a historie Petrovic. Po prohlídce bude následovat od 17:00 hodin koncert ve velkém sále nové polyfunkční budovy.

Farnost v Petrovicích byla obnovena 14. ledna roku 1996. Slavnostní mši sloužil tehdy pražský arcibiskup kardinál Miloslav Vlk. Prvofarářem se stal polský duchovní P. Romuald Brudnowski. V současné době pečuje o farní obec, kterou tvoří především obyvatelé Petrovic a Horních Měcholup, RNDr. et Mgr. P. Miloš František Převrátil. (ap)

13. 05. 2009