Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Kardinál Vlk pozdravil Svatého otce

Kardinál Vlk připomněl svatováclavskou tradici a poukázal na to, že je to právě orlice svatého Václava, který byla zvolena jako logo celé návštěvy. Tato orlice je, jak řekl kardinál Vlk, také historickým znakem našeho státu a svatováclavský hymnus, který zazní na závěr mše, byl až do 19. století národní hymnou.

Kardinál Vlk připomněl také přítomnost Palladia země české a mládeže, na kterou se při této slavnosti obrací Svatý otec především. Pražský arcibiskup rovněž zdůraznil význam místa, kde se dnešní slavnost odehrává.

Stará Boleslav je místem úzce spjatým s osudem českého národa. Z oběti svatého knížete Václava zde pramení jeho duchovní i politická síla. Ve Staré Boleslavi stojíme u kořenů křesťanské kultury po staletí formující český národ, u počátků české státnosti, ale též integrace do společenství národů střední Evropy. Tisíciletí národní historie se pojí s našimi největšími křesťanskými světci a s osobnostmi českých dějin právě ve Staré Boleslavi, na nejstarším poutním místě v Čechách, nazývaném po staletí duchovním středem země. A právě toto místo navštívil v rámci své návštěvy České republiky také papež Benedikt XVI. (ap)

28. 09. 2009