Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Kardinál Vlk přijme zástupce rad Justitia et Pax

Pražský arcibiskup kardinál Miloslav Vlk se setká s Gerardem Defoisem, apoštolským administrátorem diecéze Lille a prezidentem Konference evropských komisí Justitia et Pax. Spolu s ním uvítá také generální sekretářku konference, řádovou sestru dominikánského řádu Marii-Laure Dénès, zástupce generální sekretářky a člena dominikánského řádu P. Henrika Alberiuse a Helenu Žabžovou, generální sekretářku české rady Justitia et Pax.

Generální sekretáři národních rad Justitia et Pax se chtějí na svém výročním plenárním zasedání, které se letos koná v Praze, zabývat strategií v boji proti obchodování s lidmi. Kromě jednání na zasedání podniknou také návštěvu romské komunity ve středních Čechách, aby se seznámili s obtížemi, jimž Romové čelí v evropských zemích. Součástí zasedání je také kulatý stůl na téma „Dvacet let po pádu Berlínské zdi. Pět let po vstupu do EU. S jakými výzvami k solidaritě jsme dnes konfrontováni v České republice?“, jehož se 6. března 2009 ve 20:30 v pražském hotelu Iris zúčastní zajímaví hosté. Se svými příspěvky vystoupí profesor Univerzity Karlovy Jan Sokol, náměstek ministra sociálních věcí MUDr. Marián Hošek, poslanec Marek Benda a hlavní ekonom ČSOB Martin Kupka.

Justitia et Pax se v duchu zásad sociálního učení katolické církve zabývá zejména dodržováním lidských práv a vystupuje proti jejich porušování. Jedním z posledních společných témat bylo zmírnění chudoby ve všech členských zemích. Sleduje zároveň sociální, ekologické a společenské problémy ve společnosti a přispívá k jednotě, svobodě a spravedlnosti v Evropě. Justita et Pax je přesvědčena o historickém významu sjednocování Evropy, které rozhodně podporuje. (ap)

06. 03. 2009