Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Kardinál Vlk se zapojí do projektu Společně pro Evropu

Bruselského programu třetího mezinárodního setkání iniciativy Společně pro Evropu se účastní lidé všech generací z přibližně 300 křesťanských hnutí a komunit. Brusel se stane centrem pomyslné sítě evropských měst. Jednotlivé části programu budou zaměřeny na téma míru, ekonomiky, přijetí a dialogu odlišných kultur, sociální odpovědnosti, občanské angažovanosti, životního prostředí, rodiny a péče o novou generaci.

V jeho rámci se v kongresovém centru Square Meeting Centre v Bruselu setkají zástupci křesťanských hnutí a komunit z celé Evropy s osobnostmi evropské politiky a kultury. Formou videozáznamu zazní poselství prezidenta Evropské rady Hermana Van Rompuye, příspěvek pronese bývalý předseda Evropské komise Romano Prodi, prezidentka Hnutí fokoláre Marie Voce, za Komunitu Sant’Egidio promluví její zakladatel Andrea Riccardi, za YMCA v Mnichově Thomas Römer a další.

Tato letošní setkání iniciativy Společně pro Evropu, konaná souběžně na mnoha místech Evropy, chtějí předložit konkrétní podněty i zkušenosti různých hnutí a komunit, které působí na tomto kontinentu. Pražský program, který připravují církevní hnutí, nové komunity (Hnutí fokoláre, Chemin Neuf, Komunita Sant´Egidio, Koinonia Jan Křtitel), se bude konat od 16.00 do 18.00 hodin v prostorách Centra Mariapoli v Praze 9 – Vinoři, Mladoboleslavská 667.

Účastníci setkání si připomenou křesťanské kořeny Evropy, vyslechnou svědectví o tom, jak hodnoty vycházející z evangelia proměňují život rodin a společnosti, a spojí se ve společné modlitbě. Setkání v Praze se mimo jiné zúčastní někteří představitelé veřejného a církevního života, například plzeňský biskup František Radkovský či bývalý předseda Ekumenické rady církví Pavel Černý. Více na www.together4europe.org. (Ludmila Šturmová)

07. 05. 2012