Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Kardinál Vlk vyhlásí výsledky literárně historické soutěže

Kardinál Vlk také převzal záštitu nad touto soutěží, kterou již sedmým rokem pořádá Národní institut dětí a mládeže. Ve svém pozdravu emeritní arcibiskup pražský vyjadřuje své „celoživotní přesvědčení, že holocaust je trvalým vykřičníkem ukazujícím, kam vede ztráta smyslu pro nezcizitelnou důstojnost člověka“. Podle kardinála Vlka je naší povinností konat vše pro to, „aby se již nikdy podobné pošlapávání Božího obrazu v člověku neopakovalo“.

Literární a historickou soutěž Daniel pořádá Národní institut dětí a mládeže ve spolupráci s Kulturním a vzdělávacím centrem Židovského muzea v Praze a Památníkem Terezín a Muzeem romské kultury v Brně Literární a historickou soutěž DANIEL. Soutěž byla založena v roce 2004 a je věnována holocaustu a jeho reflexi, rasovým problémům v dnešní době a problematice soužití různých etnik v České republice.

Smyslem soutěže je přilákat mladé lidi k tématům holocaust, multikulturalita, xenofobie tak, aby se sami zamysleli a dokázali si vytvořit na ně vlastní názor. Soutěž je vyhlašována ve dvou kategoriích literárních a ve dvou kategoriích historických a je jednokolová - čili vítěz nikam nepostupuje. I. kategorie soutěže je určena pro 8. - 9. ročníky ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií, II. kategorie pro 1. – 4. ročníky SŠ. (ap, www.nidm.cz)

11. 03. 2010