Vyhledávání Menu

Katedrála a živá setkání

Metropolitní kapitula u sv. Víta v Praze ve spolupráci s fotografy Romanem Albrechtem a Irenou Grimovou pořádá výstavu fotografií s názvem „Katedrála a živá setkání“. Výstava probíhá v termínu od 7. prosince 2013 do 12. ledna 2014 v prostorách Mladotova domu na Pražském hradě.

Výstava s plným názvem „Katedrála a živá setkání - Tradice a víra v obrazech“ je průřezem významných událostí pořádaných převážně Metropolitní kapitulou v roce 2012 – 2013 zachycených uměleckou a dokumentární formou na 50 fotografiích. Vystavovaná díla reprezentují celý rozměr projektu fotografů pana Albrechta a paní Grimové „Člověk a víra“, i když život v katedrále zůstává jeho nosnou a nedílnou částí.

Cílem výstavy je nejen ukázat skvosty architektury a české tradice, ale hlavně to, jak je výše zmíněné naplňováno člověkem, bez kterého by celý projekt ztratil svůj duchovní smysl. Téma výstavy je právě o to těžší, že se snaží zachytit duchovní rozměr člověka. Výstava je nekomerční, vstup je zdarma. Více na www.clovekavira.cz. (Štěpánka Kohoutová)

Aleš Pištora 05. 11. 2013