Vyhledávání Menu

KATOLICKÝ ROZVOD


Centrum Dominikánská 8 pořádá 18. února 2016 od 19.30 hodin v barokním refektáři kláštera sv. Jiljí v Praze (vstup Jilská 7a) debatu na téma „Katolický rozvod?“. Mons. Aleš Opatrný a Damián Němec OP budou hovořit o změnách v manželském právu, které zavedl papež František.


57381


Papež katolíkům zjednodušil rozvody – takové titulky jsme mohli číst v novinách na podzim loňského roku. Co ale skutečně přinášejí změny v manželském právu, zavedené papežem Františkem? Posouvá se církev k akceptování rozvodů de facto? Jak k otázkám prohlášení neplatnosti manželství přistupovat pastoračně? Jak má církev po vzoru papeže prokazovat více milosrdenství a přitom zůstat pravdivou?

Aleš Opatrný je knězem pražské arcidiecéze, teolog a autor duchovní literatury. Založil a vedl Pastorační středisko pražské arcidiecéze, byl vedoucím katedry pastorálních oborů na KTF UK.

Damián Němec OP je dominikán, kněz, teolog a církevní právník, specialista na manželské právo. Je vedoucím katedry církevního práva na teologické fakultě v Olomouci, vyučuje i na fakultě právnické a filosofické. Více na www.dominikanska8.cz. (www.dominikanska8.cz)

Aleš Pištora 16. 02. 2016