Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Kněz jako služebník

Přednáška, s níž vystoupí doc. Aleš Opatrný, nese název: „Kněz – služebník svátostí“. Druhé přednášky se ujal P. Vojtěch Kodet O.Carm., který ve středu 10. března 2010 promluví na téma „Kněz – služebník Slova“. Obě přednášky začínají v 19:00 hodin v sále Pastoračního střediska, Kolejní 4, Praha-Dejvice.

Mons. Doc. Ing. Aleš Opatrný, Th.D., se narodil roku 1944. Vystudoval Fakultu strojní na ČVUT v Praze, Cyrilometodějskou bohosloveckou fakultu v Praze – Litoměřicích a Cyrilometodějskou teologickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci. Roku 1974 byl vysvěcen na kněze a působil v duchovní správě v Plzni a Toužimi. Je spoluzakladatelem Společnosti pro studium sekt a nových náboženských směrů. Donedávna byl Mons. Opatrný biskupským vikářem pro pastoraci v Arcidiecézi pražské. Působí na Katolické teologické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, na Katedře pastorálních oborů a právních věd. Mons. Aleš Opatrný je autorem řady knih věnujících se pastorační péči.

P. Vojtěch Kodet, OCarm., Th.D., se narodil roku 1956. Již během základního studia teologie v Litoměřicích tajně vstoupil ke karmelitánům. V roce 1982 byl vysvěcen na kněze. Od roku 2003 je jmenován představeným bratří karmelitánů v ČR. V roce 2005 ukončil doktorské studium spirituální teologie na Papežském Institutu spirituality Tereziánu v Římě. V roce 1991 společně s P. Janem Fatkou založil Karmelitánské nakladatelství se sídlem v Kostelním Vydří, kde sám vydal jako autor několik publikací. (ap)

24. 02. 2010