Vyhledávání Menu

Koncert pro hospice


Asociace poskytovatelů hospicové paliativní péče zve na benefiční Koncert pro hospice. Koncert tradičně otevírá kampaň ke Světovému dni hospiců a paliativní péče. Koná se v pátek 2. října 2015 od 19.00 hodin v Arcibiskupském paláci v Praze. Vlachovo kvarteto přednese díla Antonína Dvořáka.

47796

Cílem akcí pořádaných na celém světě v rámci dne hospiců a paliativní péče, který se koná 10. října, je upozornit na potřeby lidí s terminální diagnózou a jejich rodin a podpořit hospicovou a paliativní péči. K této kampani v rámci Světového dne se svými benefičními akcemi již tradičně přidávají i členové naší české Asociace. Záštitu kampani poskytl také pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP.

V České republice zemře ročně 30 tisíc lidí na nádorová onemocnění - pouze 2 - 3 % jich může využít kvalitní péči v hospicích, která zaručí těžce nemocnému pacientovi, že nebude trpět bolestí, že nezůstane v posledních chvílích osamocen a až do jeho přirozeného konce bude zachována jeho důstojnost. Více na http://asociacehospicu.cz. (Aleš Pištora)

Aleš Pištora 24. 09. 2015