Vyhledávání Menu

Koncert pro kardinála Miloslava Vlka


17. května, v den narozenin kardinála Miloslava Vlka, zazní v 18.00 hodin v Kostele svatých Cyrila a Metoděje na Karlínském náměstí v Praze 8 oratorium Jana Zástěry „Korunovace českých králů“ pro sbor, sólisty a orchestr na slova Korunovačního řádu českých králů dle Karla IV. 


81910


Koncert odvysílá v přímém přenosu Tv Noe. V karlínském chrámu bude také probíhat nahrávání a z koncertu vznikne CD. Účinkují: Hudba Hradní stráže a Policie ČR, Miroslava Časarová, Bronislava Smržová (soprán), Václav Cikánek (tenor), Michael Kubečka (bas) a Kühnův smíšený sbor.

Mezi hosty, kteří potvrdili účast, patří například pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka OP, někteří politici, umělci, členové rodiny zesnulého kardinála Miloslava Vlka i pečovatelé, kteří se o otce kardinála starali, ať už v Karlíně nebo v nemocnici. Úvodní slovo pronese převor břevnovského kláštera Prokop Siostrzonek. K dispozici bude i kniha „Umývač výloh a arcibiskup“.

Mgr. Antonín Randa, předseda pořádající organizace Cesta 121, napsal: „Blíží se událost, kterou jsme před pár týdny plánovali uskutečnit s kardinálem Miloslavem Vlkem. Okolnosti zabránily jeho osobní účasti, nicméně koncert k 85. narozeninám, které si připomeneme 17. května, proběhne přesně tak, jak si ho pan kardinál přál.“


Stanislav Zeman 12. 05. 2017