Vyhledávání Menu
EN | CZ
 

Koncert v kostele sv. Prokopa na Žižkově

V kostele sv. Prokopa na Žižkově nebývá mnoho koncertů, ale už loňské Händelovo Stvoření v podání Filharmonie Hradec Králové a čtyř operních sólistů ukázalo, že lze za přijatelnou cenu (i když někdy s velkou obětavostí) uspořádat unikátní představení. Letos zvou pořadatelé na slavnostní koncert jmen, které ve světě klasické hudby představují evropskou špičku.

Pražská komorní filharmonie je špičkový orchestr, který vznikl v roce 1994 z iniciativy dirigenta Jiřího Bělohlávka, a pod jeho vedením se rychle vypracoval v jeden z našich nejlepších orchestrů a získal renomé v zahraničí. Dokladem toho je dlouhodobý úspěch u posluchačů i kritik a také řada nahrávek pro přední hudební vydavatelství. Vystupuje v nejlepších koncertních sálech světa a pravidelně je zvána na prestižní festivaly. V loňském roce PKF doprovázela hudební hvězdy Plácida Dominga, Josého Carrerase, Angelu Gheorgiu, Andreu Bocelliho, Stinga a další umělce při Poctě Pavarottimu v jordánské Petře.

Jakub Hrůša je dirigentem Pražské komorní filharmonie. Ve svých 18 letech se zúčastnil mezinárodní dirigentské soutěže Pražského jara, v níž získal čestné uznání poroty a další dvě ceny pro nejmladšího a nejúspěšnějšího českého kandidáta. Dirigoval všechny významné hudební tělesa v Česku i na Slovensku, od počátku sezóny 2005/06 působil Jakub Hrůša jako šéfdirigent Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín a jako stálý dirigent Pražské komorní filharmonie a stal se asistentem šéfdirigenta Orchestre Philharmonique de Radio France Myung-Whun Chunga. V září 2006 poprvé vystoupil před japonským publikem s Novou japonskou filharmonií v Tokiu. V létě pravidelně diriguje Carmen v Glyndebourne Festival Opera s Londýnskou filharmonií, během podzimu uvedl sérii provedení této opery po Anglii. V roce 2009 poprvé vystoupil v USA.

Simona Houda Šaturová je česká sopranistka slovenského původu, je držitelkou Ceny Nadace Charlotty a Waltera Hamelových za vynikající pěvecké výkony (Lübeck 2007) a ceny Thálie za nejlepší operní výkon v roce 2001. K jejím dosavadním vrcholům patří vystoupení v Carnegie Hall s Philadelphia Orchestra, účinkování na Salzburger Festspiele, spolupráce s Toronto Symphony Orchestra v Kanadě a vystoupení při slavnostním otevření Pleyelova sálu v Paříži s Orchestre de Paris. Vloni vystoupila v Budapešti na novoročním koncertu Haydnova Stvoření s Londýnskou filharmonií pod taktovkou Adama Fischera, s Brynem Terfelem na recitálu v Praze a účinkovala v Mozartově c-Moll mši ve vatikánské Sixtínské kapli. Vydala několik profilových CD, to poslední v roce 2010 pod názvem Gloria.

Informace o vstupenkách na koncert v kostele sv. Prokopa na Žižkově lze získat na www.farnost-zizkov.cz. (www.farnost-zizkov.cz)

26. 05. 2011